- Oleje a maziva
- Autochemie a autodoplňky
- Úklidová technika
- Mycí centra
- Privátní značky
- O AutoMaxu
- Kontakt
Pokud chcete pokračovat v nákupu na zvolenou centrálu, bude z košíku odstraněno následující zboží:
Jak vybrat tepovač koberců
Tepovač koberců je nutnost v každém podniku, který využívá koberce. Tedy alespoň v případě, že nechcete platit za pravidelné hloubkové čištění externím úklidovým agenturám. Jak vybrat tepovač, který vám ušetří peníze i čas?
Tepovač koberců (extraktor, tepovací vysavač, multifunkční vysavač – zkrátka stroj na mokré a hloubkové čištění koberců a čalounění) nasává mokré i suché nečistoty, ale především hloubkově čistí koberce i čalounění pomocí tzv. extrakční metody. Ta rozpouští špínu a nečistoty nejen na povrchu a ve spodních vrstvách čalounění, do kterých se nedostane ani vysavač s tím nejvyšší sacím výkonem.
Před samotným výběrem je důležité zvážit, kde budete extraktor používat. Od toho se odvíjí velikost tepovače (potažmo jeho sběrné nádoby).
Pokud potřebujete čistit menší prostory nebo povrchy jako jsou např. menší koberce v domácnosti, čalouněné sedačky aut v autopůjčovně nebo v mycím centru, bude vám stačit tepovač s menší nádobou.
Menší extraktory mají obvykle objem nádoby na vodu kolem 10 litrů a jsou naprosto ideální do malých provozoven, kde není dostatek prostoru na skladování velkých strojů a současně je pro ně větší objem zbytečný.
Dalším důležitými parametry jsou:
Jedním z nejdůležitějších parametrů je velikost. Příliš velký nebo naopak příliš malý extraktor skončí akorát zasunutý v hromadě nepoužívaných „krámů” protože práce s ním bude příliš frustrující. Jak vybrat tepovač koberců podle velikosti?
Velikost extraktorů se různí. Můžete pořídit extraktor s objemem od 2 až do 100 litrů – a rozhodně se nedá říct, že by platilo „čím větší, tím lepší”.
Skvělou volbou do menších provozoven nebo do míst, kde je nutné čistit menší množství povrchů je profesionální tepovač koberců Jupiter S objemem 6,5 litrů se jedná o skladný a praktický extraktor, který udělá skvělou službu při čištění čalouněných sedaček na recepcích, menších dekoračních koberců, autosedaček a dalších čalouněných povrchů.
Do menších kancelářích nebo penzionů je ideální volba tepovač Sabrina, který je při objemu 14 litrů stále velmi skladný a snadno se s ním manipuluje – můžete ho pohodlně používat například i v několikapatrových budovách či na schodištích, aniž by manipulace s ním působila úklidovým pracovníkům frustraci. Velkou výhodou extraktoru Sabrina je také rychlé schnutí čištěných povrchů. Vzhledem ke 14 litrovému objemu se jedná o kousek vhodný nejen do komerčních prostor, ale může vám pohodlně sloužit i v domácnosti.
Podobné parametry má také tepovač Costellation IR od Lavoru, který je ideální volbou do menších až středních kanceláří.
Hledáte tepovač do větších provozoven? Pak budete vybírat z extraktorů s objemem od 30 litrů více.
Do této kategorie spadá například GS 2/62 EXT GARAGE s objemem 62 litrů. Konkrétně tento model je navržen do autoservisů a automyček, protože se skvěle hodí na čištění automobilových interiérů.
Do kanceláří a středních hotelů je ideální volbou Solaris IF03 s objemem nádoby na vodu 48 litrů.
Sací výkon (potažmo příkon) tepovače ovlivňuje jeho kvalitu a to, jakou práci zvládne odvést. Pro úklid v profesionálních provozech byste měli vždy sáhnout po tepovači s minimálním příkonem 2000 W (což odpovídá výkonu cca 500 W). Sací výkon ovlivňuje nejen samotnou kvalitu čištění, ale také rychlost schnutí povrchů. Čím vyšší sací výkon extraktor má, tím důkladněji se z povrchu vysaje voda a čisticí prostředek.
Dalším důležitým parametrem, na který byste se měli při výběru zaměřit, je výkon čerpadla, který zjistíte podle průtoku vody za minutu a tlaku. Čím výkonnější je čerpadlo, tím do větší hloubky povrchu se voda dostane.
Výběr správného extraktoru závisí na mnoha proměnných. Bude se s tepovačem uklízet během pracovní doby, kdy by mohl rušit vaše zaměstnance, klienty nebo návštěvníky? V takovém případě byste se měli zaměřit na jeho hlučnost. Čím méně dB, tím tišší provoz a tím spokojenější celé okolí – včetně samotného pracovníka úklidu.
Některé extraktory se ani tak nehodí na čištění interiérů kanceláří a domácností, ale jsou spíše určené na čištění automobilů. Například Windy IE Foam, který je skvělý mimo čištění interiérů také na předčištění karoserie i motoru. Nebo zmíněný GS 2/62 EXT GARAGE, který se mmj. vyznačuje také extrémní odolností proti chemikáliím.
Tepovače se od sebe liší také funkcemi, jako je například LED panel, možnost zpětného chodu, nástavce pro mytí oken, možnost volby různých čistících programů atd.´
Pořád nevíte, jestli se vám extraktor vyplatí? Máme pro vás pár důvodů, které stojí za zamyšlení.
Jednoslovná odpověď na otázku „proč pořizovat tepovač koberců” je jednoduchá: úspory.
Pokud máte v kanceláři nebo provozovně koberce, pravidelné hloubkové čištění je nutností. Na tuto práci si samozřejmě můžete objednat externí agenturu, ale (v závislosti na rozloze vašeho podniku) velmi brzy oproti vlastnímu tepovači za čištění koberců zaplatíte tisíce a časem klidně i desetitisíce korun navíc.
Hloubkové čištění koberců je v běžném provozu potřeba provést přibližně jednou za rok až rok a půl. Ve velmi vytěžovaných prostorách, jako jsou například hotely, je vhodné koberce tepovat klidně i jednou za půl roku.
V hotelích je dále nutné také hloubkově čistit matrace, v kancelářích čalouněné gauče, v autopůjčovnách autosedačky... A cena za úklid se načítá.
S tepovačem koberců se všech nečistot zbavíte snadno, rychle, levně a kdykoliv se vám to hodí.
Investice do extraktoru se vám vrátí už během prvních použití.